Haluksy

Kliny międzypalcowe na halluksy

Haluksy nie tylko zmieniają wygląd naszych stóp, ale także utrudniają poruszanie się. Ich przyczyną może być źle dobrane obuwie lub też niezdrowy tryb życia. Jeżeli rezygnujemy ze szpilek (przynajmniej na co dzień), inwestujemy w dobre i wygodne obuwie, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawią się u nas hal...

Kliny międzypalcowe na halluksy

Haluksy nie tylko zmieniają wygląd naszych stóp, ale także utrudniają poruszanie się. Ich przyczyną może być źle dobrane obuwie lub też niezdrowy tryb życia. Jeżeli rezygnujemy ze szpilek (przynajmniej na co dzień), inwestujemy w dobre i wygodne obuwie, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawią się u nas haluksy. Niestety u niektórych osób haluksy to uwarunkowana genetycznie dolegliwość.

Aparat korekcyjny na haluksy

Jeżeli cierpimy z powodu haluksów, to warto zainteresować się odpowiednim dbaniem o stopy i zmniejszeniem bólu, który towarzyszy nam nawet w całkiem wygodnych butach. Idealnym i niedrogim aparatem korekcyjnym na haluksy mogą okazać się kliny międzypalcowe. Silikonowe kliny z osłoną na haluksy to mniejszy ból podczas poruszania się, komfort w ciągu dnia. Zapobiegają nadmiernemu ocieraniu się kości o obuwie. Dzięki klinowi wcześniej podrażniona skóra szybciej się goi, jest też chroniona przed uderzeniami i nowymi urazami. Silikonowe kliny międzypalcowe nie wywołują alergii, są bezpieczne, a dodatkowo idealnie dopasowane do stopy. Aparatu korekcyjnego używać możemy nie tylko przy haluksach, ale i przy zachodzących na siebie palcach stóp. Dzięki niemu stopy nie tylko są chronione, a ból mniej odczuwalny, ale także przywrócone zostaje odpowiednie położenie palców.

Więcej